A Controlsoft
A Controlsoft Automatika Szolgáltató Kft. 1991-ben alakult, az erős- és gyengeáramú kivitelezés és folyamatirányítás területén több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakemberek összefogásával. Filozófiánk az volt, hogy meglévő és leendő partnereink számára elérhetővé tegyük a modern villamos rendszerekben és automatizálásban rejlő lehetőségeket.
A hangsúlyt mindig megbízható termékek előállítására, minőségi szolgáltatáskínálat kiépítésére és környezetünk védelmére fektettük. Ezen elkötelezettségeink érdekében ISO 9001:2008 szabvány szerinti minőségirányítási rendszert és ISO 14001:2005 szabvány szerinti környezetközpontú irányítási rendszert vezettünk be.
A versenytársak megjelenése egyre élesebb versenyhez vezetett a villamosipari szektorban. Annak érdekében, hogy megőrizzük, illetve növeljük piaci versenyképességünket és előnyünket, olyan széles tevékenységi portfóliót építettünk ki, amely lefedi az erősáramú villanyszerelés teljes szegmensét.
Hiszünk abban, hogy köztéri és ipari villamos hálózatok építésével és felújításával, technológiai és épület villanyszerelési munkákkal, illetve építmények és városrészek díszkivilágítása révén folyamatosan hozzájárulunk a magyar gazdaság és a települések fejlődéséhez. Munkánkban a biztonság, a környezet védelme és a megújuló energiaforrások kitartó keresése vezérel bennünket.
Tevékenységünket a kezdetektől fogva végigkíséri a legmagasabb szakmai színvonalon előállított, minősített beszállítók és gyártók alkatrészeiből összeállított – a legszigorúbb műszaki elvárásoknak is megfelelő, erősáramú elosztó berendezések, 0,4-10 kV-os elosztó berendezések, programozható logikai vezérlővel szerelt irányító berendezések és egyéb villamos berendezések (alelosztók, csatlakozó szekrények, ipari kommunikációs berendezések, egyedi elektronikák) kivitelezése.
A piaci elvárásokat szem előtt tartva, önálló - nyílt ipari szabványokra épülő – folyamatirányító rendszer fejlesztésébe kezdtünk webSCADA néven. Termékünk néhány év alatt a hazai piac egyik meghatározó SCADA szoftvere lett. Elterjedését segítette, hogy megbízhatóságával, felhasználó-központú kezelőfelületével a zárt rendszerű nagyvállalati szoftverek biztonságát nyújtja, de mellőzi azok egyedi, gyártó-specifikus, esetenként jelentős fejlesztési költséggel megvalósítható megoldásait.
A rendszer továbbfejlesztésén és a támogatási feladatokon folyamatosan jelentős kapacitással dolgozunk. Mostanra elmondható hogy erőfeszítéseink sikeresek voltak, hiszen a régió egyik piacvezető termékévé nőtte ki magát, Magyarország legnagyobb kiterjedésű víziközmű rendszereit felügyelik az általunk fejlesztett megoldásokkal.
A hazai piacon a 90-es évek második felére tehető a víziközmű vállalatok azon igénye, hogy a rendelkezésre álló erőforrás-, termelési-, elosztási-, minőségbiztosítási és környezetvédelmi információk feldolgozását egységes és integrált módon, modern vállalatirányítási rendszer bevezetésével biztosítsák. Ezt felismerve fejlesztettünk ki olyan integrált műszaki információs rendszert, amely a vállalat teljes műszaki tevékenységét lefedi. A rendszer azon területeken segíti az információk kezelését, amelyre az általános gazdasági információs rendszerek nem terjednek ki. Az eredmény egy egységes környezetben működő, platformoktól független, komplex információs rendszer, amely teljesen integrált megoldást jelent.
Az általunk fejlesztett Portál alapú információs rendszer asp.net alapokon vízügyi igazgatóságok műszaki adminisztrációját segíti. A rendszert több vízügyi igazgatóság is használja, és a közelmúlt nagy ár- és belvízi védekezései során többször bizonyította hatékonyságát.
Az ország határait átlépve több sikeres projektet teljesítettünk Lengyelországban, Oroszországban és Romániában, szolgáltatásainkra Spanyol, Német és Kínai területekről is mutatkozik igény, több külföldi céggel állunk kapcsolatban.
A naprakész műszaki megoldásokat felvonultató folyamatirányítási rendszerek mellett nagy figyelmet szentelünk innovatív technológiák fejlesztésére is. Több saját fejlesztésű termékkel és jelentős szellemi kapacitással szolgáljuk a szakmai igényeket, fáradhatatlanul keressük az utat a jobb megoldások irányába.
Pályázatok
webSCADA - web alapú folyamatirányító és ellenőrző szoftverrendszer fejlesztése
KD_INTEG_07-WEBSCA07
A projekt célja
Cégünk és a SenseNet Kft. arra vállalkozik, hogy egy olyan ipari szoftver megoldásokat biztosító SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) rendszert fejlesszen ki, amely lehetőséget biztosít az üzemi információk összegyűjtésére és szétosztására az üzemi szinttől az átfogó vállalati szintig. Felhasználóink egyszerű ember-gép kapcsolat (HMI) segítségével és az Internet (Intranet) ipari felhasználásával irányíthatják üzemüket, vizualizálhatják folyamataikat. A folyamatok vizualizációja tetszőleges, XML-t támogató böngésző segítségével, egy Web szerveren keresztül történik. A web technológia - mint meglévő, korszerű technológia - használatával az ipari folyamatok irányítása és vezérlése egy egységes felületű, speciális információ-szolgáltatásnak és hálózati alkalmazásnak tekinthető.
A projekt végterméke, egy egységes felületű speciális információ-szolgáltató rendszer, amely magában foglalja a mobil kommunikációs rendszerek támogatását is. A rendszer eljuttatja az egész szervezet területén keletkező kritikus információkat a döntéshozók és vezetők íróasztalára, így döntéseiket gyorsabban, hatékonyabban hozhatják meg, ezáltal jobb hatékonyságot biztosítva vállalatuk számára.
A projekt megvalósítása
A megoldandó probléma leírása
Az ipari automatizálás területén működő ipari folyamatirányító és mérés-adagyűjtő rendszerek még ma is általában egyedi, gyártó specifikus megoldásokra épülnek. Néhány éve még az ethernet használata sem volt általános, amikor más területeken ez már majdnem egy évtizede teljesen szokványos megoldás volt. Ezek a rendszerek általában saját, nem publikus kommunikációt használnak, klasszikus kliens-szerver kétrétegű architektúrára épülve.
A hagyományos, elterjedt rendszerekkel szemben mi a következő, az alábbiakban részletesen bemutatandó megoldást javasoljuk.
A teljes technológiát új, szabványosított alapokra helyezzük, nyílt ipari szabványokra épül a rendszer, az informatika más területein már használt, legkorszerűbb technológiákat kívánjuk az ipari folyamatirányítás területén felhasználni. A teljes technológiai folyamatot korunk meghatározó technológiájára, a Microsoft által kifejlesztet ún. .net technológiára építjük. Célunk, hogy a .net 2.0 által támogatott innovatív lehetőségeket maximálisan kihasználjuk a fejlesztés során. A legkorszerűbb fejlesztő eszközök segítségével, egy web alapú, .net-re épülő folyamatirányító és ellenőrző szoftverrendszert fejlesztünk ki, amely kihasználja a mobil eszközök (pl. Smartphone-ok) nyújtotta legújabb lehetőségeket.
Az intenzív kutatás-fejlesztés eredményeképpen, a konzorciumi tagok tapasztalatát, és gyakorlati ismereteit kihasználva, viszonylag rövid időn belül, könnyen adaptálható versenyképes termék kerül a piacra. Még a legnagyobb gyártók SCADA rendszereit már ugyan tartalmaznak webes opciót, jelenleg csak nagyon korlátozott funkcionalitást biztosítanak. Nemzetközi összehasonlításban tekintsük a világ vezető vállalatainak SCADA rendszereit:
a Siemens WinCC terméke,
a Citect SCADA rendszere,
Rockwell Software RsView rendszere,
a Wonderware,
a Honeywell
és az ABB termékeit.
Ezek hagyományos kliens-szerver felépítésűek, még most is egy zárt világot alkotnak, saját, mások számára nem hozzáférhető fájlformátumokban tárolják az adatokat. Ennélfogva viszonylag nehezen adaptálhatók, új szolgáltatásokkal nehezen bővíthetők. Az általunk tervezett rendszerbe viszont egyszerűen tudunk integrálni új, pl. adatelemző szolgáltatásokat.
Ugyanakkor az általunk fejlesztett termék az informatikában szabványos, széles körben használt szabványokra épül, lényeges különbség, hogy az architektúra teljes egészében web alapú. Ezáltal szoftver technológiailag megelőzi a riválisok termékeit, akik számára - a nagy számú, világszerte installált alkalmazás miatt - nem egyszerű egy ilyen jellegű architektúrális változtatás végrehajtása, mert nekik a visszafelé kompatibilitásra is nagy hangsúlyt kell fektetniük.
Ugyancsak lényeges különbség, hogy a keretrendszer beépül a Microsoft Visual Studio nevű, általános fejlesztői környezetébe. Ezáltal nem kell compilert, fejlesztőkörnyezetet nekünk magunknak kifejleszteni, hanem felhasználjuk a világ egyik legjobb ilyen jellegű termékét. Így a legújabb szoftverfejlesztési technológiák mindig rendelkezésre állnak, a Microsoft, a világ legnagyobb szoftverfejlesztő vállalata által, és nekünk nem kell energiát fektetni az alaptechnológiák folyamatos fejlesztésébe.
A szabványos fejlesztői környezet és programozási nyelv használatának másik nagy előnye, hogy a keretrendszer használatához nem kell speciális programozási nyelvet és környezetet megismerni. Ezáltal az alkalmazások készítéséhez könnyebb fejlesztőt találni, a betanulási idő lényegesen rövidebb, mint pl. a fenti neves gyártók termékei esetén, ami a mai kiélezett piaci környezetben versenyelőnyt jelent a rendszert használó vállalatok részére.
A projekt fő adatai
Projekt megnevezése: |
webSCADA - web alapú folyamatirányító és ellenőrző szoftverrendszer fejlesztése |
A projekt azonosító száma: |
KD_INTEG_07-WEBSCA07 |
A Projekt időtartama: |
2009. január 27 - 2010. június 30. |
A projekt résztvevői
A projekt támogatói

Integrált vállalatirányítási rendszer bevezetése a Controlsoft Kft-nél
GOP-2.2.1.-2007-0072
A projekt célja
Korszerű üzleti informatikai megoldások használata az integrált vállalatirányítási rendszeren keresztül. A vállalkozás termelésének és működés hatékonyságát és biztonságát javító, az információk feldolgozását és elérését támogató rendszer bevezetése. Az új beruházás megvalósulásával a vállalkozás a jelenlegi piaci igények magasabb szintű kiszolgálását és a régióban felmerülő újabb igényeket kívánja európai szintet kielégíteni. Cél az innovatív üzleti menedzsment, megoldások erősítése a régióban, a vállalkozás versenyképességének javítása.
A projekt megvalósulása után a következő vállalatai területeket fedi le a vállalatirányítási rendszer
- Pénzügy, főkönyv
- Áruforgalom, beszerzés, értékesítés
- Készletgazdálkodás, logisztika
- Humán-erőforrás gazdálkodás
- Ügyfélkapcsolat kezelés
- Projektmenedzsment
A projekt fő adatai
Projekt megnevezése: |
Integrált vállalatirányítási rendszer bevezetése a Controlsoft Kft-nél |
A projekt azonosító száma: |
GOP-2.2.1.-2007-0072 |
A Projekt időtartama: |
2008.05.13. - 2009.12.28. |
A Projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg |
A Controlsoft Kft. humánerőforrás fejlesztése
TÁMOP-2.1.5.-07/1-2007-0171
A projekt célja
A projektet a Controlsoft Kft. jövőbeni céljai indokolták, melyek többek között a kisvállalkozói célpiacon növelni a jelenlétet, új termék és szolgáltatásfejlesztés, stratégiai együttműködések más szolgáltatókkal, ezáltal a piaci részesedés növelése. A Controlsoft Kft. hatékony működésének, illetve jövőbeni fejlődésének egyik alapja dolgozóinak megfelelő képzettsége. Ezért a projekt megvalósítása során cégünk legfontosabb kulcsterületein dolgozó munkavállalói különböző képzéseken (szakmai, nyelvi, számítástechnikai, vezetői) vesznek részt, amely hozzájárul ahhoz, hogy a kollégák munkájukat magasabb szakmai színvonalon, jobb hatékonysággal végezhessék.
Az oktatásban a munkavállalók 88%-a (41 főből 36 fő) vesz részt, így biztosítva a vállalkozás fejlődését, a releváns piacon kiérdemelt pozícióját.
A projekt során megvalósuló képzések részletezése
Szakmai képzések
Hozzájárulnak a sikeresebb kommunikációhoz, időgazdálkodáshoz, hatékony értékesítéshez és konfliktuskezeléshez is
Nyelvi képzések
A tárgyalási szintű angol nyelvtudás elsajátítását biztosítja, ezáltal külföldi partnerekkel magabiztosabban, hatékonyabban lesz képes tárgyalni a vezetőség
Számítástechnikai képzések
Az informatikusok, műszerészek hatékonyabb, gyorsabb és tudatosabb munkavégzését eredményezi a jövőben.
Vezetői képzések
A vezetői kompetenciák növeléséhez, eszköztár bővüléséhez, tárgyalási technika javulásához járulnak hozzá.
A projekt megvalósítása során a munkavállalók az alábbi képzéseken vesznek részt:
- Üzleti hatékonyság fejlesztése (PL-1591)
- Általános angol nyelvi képzés (PL-1962)
- Oracle adatbázis adminisztrátor képzés (PL-1590)
- Informatika a gyakorlatban képzés (PL-1794)
- Fejlesztő képzés (PL-0337)
- Menedzserismeretek képzés (PL-1793)
A képzéseket a Számalk Zrt. biztosítja.
A projekt fő adatai
Projekt megnevezése: |
Controlsoft Kft. humánerőforrás fejlesztése |
A projekt azonosító száma: |
TÁMOP-2.1.5.-07/1-2007-0171 |
A Projekt időtartama: |
2008.02.01. - 2009.11.27. |
A Projekt az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg |
A projekt résztvevői
Mobil alapú irodai helymeghatározó és navigációs rendszer kifejlesztése
GOP-1.3.1-08/B-2009-0012
A projekt célja
A project célja, egy helymeghatározás területén elért K+F eredmény felhasználásával megvalósuló alkalmazáscsomag kifejlesztése, mely bonyolult irodai épületkomplexumokban a ma már jól működő autós navigációhoz hasonló rendszer alakít ki.
A projekt megvalósítása
A projekt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem keretein belül működő Mobil Kommunikációs Kutatás- fejlesztési Központ és Innovációs Centrum (BME-MIK) által az OMFB által támogatott (OMFB 00330/2005.) „Mobil2004” elnevezésű projektjének révén kidolgozott K+F eredményen alapul, mely K+F eredményt a további kísérleti fejlesztés érdekében a BME-MIK társaságunk rendelkezésére bocsájtja. A Mobil2004 projektben megvalósult Mobil Innovációs Központ korábbi 3.1-es integrált projektjének kutatásai révén létrejött egy olyan tudás, mely a különféle helymeghatározásra alkalmas rádiós technológiák egy közös keretbe foglalását, valamint azok egységes kezelését biztosítja. Ezáltal a felhasználó elől egyrészt rejtve maradnak a konkrét technológiai sajátosságok, másrészt automatikusan, mindig az elérhető rádiós hálózatok alapján végezhető el a helymeghatározás. Járulékos eredmény tovább az, hogy a különféle hálózatok kombinálásával a pontosság növelhető.
A projekt eredménye
A projekt eredményeként a navigáció segítségével kiválthatnánk az élőszavas (és tökéletesen a legritkább esetben működő) útbaigazítást, vagy az érkező vendég „felkísérését”. Ilyen környezetben a bérlők gyakran változnak, a cégek méreteinek változásával épületen belül is sokszor költöznek el, így legtöbbször nem is tudják, hogy egy-egy másik cég merre található meg. A hordozható készülékbe számos szolgáltatás integrálható. Olyan készüléket választunk, amellyel nem csak a navigáció végezhető el, hanem a vendégkártya is kiváltható, hiszen az NFC technológia révén a beléptetés is megoldható ugyanezzel az eszközzel.
A K+F+I tevékenység három szintet ér el:
- Helymeghatározás
- Az ezeket összefogó és további kontextusokat kihasználó keretrendszer
- Az alkalmazás
Az elsődleges célcsoport az irodaházak üzemeltetőinek köre, számukra az alkalmazás egy az egyben felhasználható. Kórházak, egészségügyi intézmények kisebb módosításokkal az alkalmazást, vagy a keretrendszer szolgáltatásait használhatják. Konferenciák és szakmai rendezvények, vásárok alkalmával a keretrendszerre épített alkalmazás teheti színesebbé a rendezvényt, könnyebbé a lebonyolítást.
A lehetséges célcsoportnak lehetnek hazai, valamint nemzetközi felhasználók is, mivel az alkalmazások elkészítésekor a testreszabhatóságon belül a lokalizáció lehetőségét is biztosítani kívánjuk.
A projekt fő adatai
Projekt megnevezése: |
Mobil alapú irodai helymeghatározó és navigációs rendszer kifejlesztése |
A projekt azonosító száma: |
GOP-1.3.1-08/B-2009-0012 |
A Projekt időtartama: |
2009. szeptember 1. – 2011. március 31. |
A Projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg |
Rugalmasan alakítható Integrált Műszaki Irányító Rendszer közműszolgáltatók részére
GOP-1.1.1-11-2012-0424
A projekt célja
A megvalósításra kerülő Integrált Műszaki Irányító Rendszer egy olyan komplex fejlesztés, mely a közműszolgáltatók teljes műszaki tevékenységére kiterjed, megvalósítva azok teljes rendszerintegrációját. Elsődleges célja a műszaki tevékenység teljes körű integrálása, irányítása, felügyelete és a működés optimalizálása, és ezzel a közműszolgáltatások és az ehhez kapcsolódó műszaki tevékenység színvonalának fejlesztése.
A projekt megvalósítása
A projekt befejezését követően a kialakított rendszer alkalmassá válik egy közműszolgáltató komplex rendszerintegrációjára. A rendszer nyitottsága és flexibilitása garancia lesz a későbbi bővítések zökkenőmentes integrációjára, illetve a közmű üzemeltetés akkreditációs jogszabályi követelmények megfelelőségére. A mai kor szakmai színvonalának, elvárásainak megfelelően már nem elegendő csak a műszaki szolgáltatás biztosítása, hanem az ügyfeleket, partnereket, a felügyeleti hatóságot és természetesen a döntéshozatal különböző szintjeit is adatokkal, információkkal kell kiszolgálni. Ezek az adatok a lehető leghamarabb és a legoptimálisabb formában, megbízhatóan kell, hogy rendelkezésre álljanak, hiszen elengedhetetlen a gyors döntéshozás, tájékoztatás érdekében. A kialakításra kerülő rendszer állandó hozzáférést tesz lehetővé a különböző műszaki folyamatokhoz, bárhol és bármikor.
A projekt fontos részét képezi az alkalmazott ipari kutatás munkafázis, amelyben olyan problémák algoritmusainak kutatása, amelyek növelik a közműszolgáltatók költséghatékonyságát, közegészségügyi és környezetvédelmi szempontokat figyelembe véve. Jelen projekt keretében három területre terjed ki az alkalmazott ipari kutatás:
- Öntanuló vezérlőjel képzés a töltésvezérléshez
- Mesterséges intelligenciára épülő üzemeltetői beavatkozás optimalizálás
- Szennyvíztisztítási technológia működtetése költség-haszon elemzés figyelembevételével
A projekt megvalósításával létrejövő termék komplex megoldást kínál valamennyi közműszolgáltató részére a teljes műszaki tevékenység lefedésére. A kifejlesztésre kerülő rendszer rugalmassága abban rejlik, hogy független a szolgáltatók olyan szervezeti sajátosságaitól, mint a szervezeti hierarchia, a szolgáltatási volumen vagy a szolgáltatói tevékenység maga. A kifejlesztésre kerülő szoftver nyitott, bővíthető és egyszerűen testre szabható felépítése mindezt lehetővé teszi. A termék a közmű szolgáltatói szektor valamennyi szereplőjének megoldást kínál, ha a műszaki tevékenység integrációja, felügyelete, irányítása és optimalizálása a cél. A projekt során megvalósuló termék nemcsak összefogja a vállalat teljes műszaki tevékenységét, de mindent egységes rendszerbe ültetve teszi.
Új szemlélet a műszaki irányításra vonatkozó funkciók és a műszaki információs funkciók maradéktalan integrálása és ezzel a közműszolgáltatók teljes műszaki tevékenységének az átfogása. Az eddig alkalmazott megoldások szeparáltan kezelik az üzemirányítási tevékenységet valamint a különböző műszaki információs rendszereket. Az ilyen rendszerek között az információ átadás gyakran nehézkes és bonyolult, esetenként pedig nincs is megvalósítva. A kifejlesztésre kerülő rendszer egyedülálló módon tetszőleges közmű szolgáltató teljes műszaki tevékenységét felügyeli, irányítja és optimalizálja. A kifejlesztésre kerülő rendszer lehetővé teszi, hogy ugyanazt a nagy megbízhatóságú, komponens alapú keretrendszerrel fejleszthető egységes műszaki irányító rendszert használja gépkezelő, műszerész, karbantartó munkatárs, műszaki csoportvezető és műszaki igazgató egyaránt, egyszóval valamennyi a műszaki területen tevékenykedő munkatárs. Mindezt a jelenleg elérhető legfejlettebb információs technológiák és fejlesztések kiaknázásával.
A projekt eredménye
Az eredmény egy átfogó, innovatív műszaki irányító rendszer a szolgáltatói szektorban, mely egyaránt szolgálja a szolgáltató tevékenység minőségének emelését és az ügyfelek magasabb színvonalú kiszolgálását.
A projekt fő adatai
Projekt megnevezése: |
Rugalmasan alakítható Integrált Műszaki Irányító Rendszer közműszolgáltatók részére |
A projekt azonosító száma: |
GOP-1.1.1-11-2012-0424 |
A Projekt időtartama: |
2012. december 3. – 2014. május 31. |
A Projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg. |
A projekt résztvevői